Vyberte si zo širokej ponuky káv z celého sveta. Naša káva u vás doma.

 • Brazil

  Brazil

  100% Arabica

  Charakteristika:  silné telo s tónmi čokolády, možno postrehnúť sladkastú chuť. Brazil Fazenda je charakteristická dozvukom chutí vlašských orechov a mandlí.

  Brazília je najväčším producentom zelených kávových zŕn. Približne jedna tretina všetkých svetových káv sa pestuje v Brazílii. Aj keď v jednotlivých brazílskych kávach sú pomerne veľké chuťové rozdiely, jedno majú tieto kávy spoločné – pomerne nízky obsah kofeínu, čo ich predurčuje k tomu, aby sa o nich dalo hovoriť ako o „zdravej káve“.

  od 10.20 €
  kúpiť
 • Colombia

  Colombia

  100% Arabica

  Charakteristika: plné, bohaté aromatické telo s mierne orechovou chuťou. Stredná až silná acidita, spolu so sladkým nádychom je pre túto kávu charakteristická. Supremo je vysoko kvalitná, veľkozrnná, pomerne silná káva.

  od 10.40 €
  kúpiť
 • Colombia-Kenya

  Colombia-Kenya

  100% Arabica

  Charakteristika: spojením dvoch kvalitných Arabik, sme dosiahli nádherne vyváženú chuť. Colombia dáva silnú chuť a Kenya krásnu jemnosť.

  od 10.80 €
  kúpiť
 • Costa Rica

  Costa Rica

  100% Arabica

  Charakteristika: hodvábne jemná, čistý profil, vínová kyslosť, stredné telo, čokoláda, mandle a na záver citrusový dozvuk. Káva prišla do Costa Rica v poslednom desaťročí osemnásteho storočia. Vývoj a obchodovanie s kávou hlboko ovplyvnili kultúrne a sociálno – ekonomické postavenie krajiny. Bohatá pôda vysoká nadmorská výška a kvalitné odrody kávovníkov prispievajú k vyhľadávanej šálke kávy. Súhra týchto faktorov umožnila krajine dosiahnuť povesť produkovať niektoré z najlepších káv v Strednej Amerike.

  od 10.40 €
  kúpiť
 • Cuba

  Cuba

  100% Arabica

  Charakteristika: má čistú chuť, strednú plnosť a hladké telo. Táto káva je takmer bez acidity. Pri príprave espressa vás prekvapí bohatá pena. Má chuť kakaa, karamelu, tabaku a na konci je cítiť vlašské orechy. Arabica sa na Cube pestuje už od 17.storočia. Kávovníky sú pôvodom z Haity.Za jednu z najkvalitnejších káv je na Cube považovaná práve káva Cuba Serrano Superior, ktorá sa pestuje vo výške 900 m n.m. na pieskovohlinitej pôde.

  od 12.20 €
  kúpiť
 • Ethiopia

  Ethiopia

  100% Arabica

  Charakteristika: bohaté, plné telo, sladká a komplexná kávová chuť, nízka acidita, kvetinová aróma s tónmi čokolády. Často je možné v chuti nájsť korenisté tóny.

  Etiópia je považovaná za krajinu pôvodu odrody kávovníka Arabica, tradícia pestovania a spracovania kávy má pre túto africkú krajinu a jej hospodárstvo kľúčovú úlohu. Sidamo nesie meno po svojom pôvode, oblasti, ktorá leží v južnej časti Etiópie v regióne Yirgacheffe.

  od 11.00 €
  kúpiť
 • Honduras

  Honduras

  100% Arabica
  Charakteristika: ovocná vôňa, svieža acidita, zamatová chuť, mäkké telo a hladký povrch. Táto klasická Arabica vyvoláva nevšednú kráľovskú chuť. Krajina Honduras je vhodným miestom pre pestovanie a zber kávy. Pôda, klíma a podmienky v tejto krajine sú rovnako dobré ako v susedných krajinách. Často sa táto káva predáva práve cez ich susedov. Jej kráľovská chuť volá po svojom mieste na trhu s kávou.
  od 10.40 €
  kúpiť
 • India

  India

  100% Arabica

  Charakteristika: veľmi čisté a jemné telo, vyvážená chuť. Čokoláda, sladká paprika, kokos a céder - to všetko dokážete v správne upraženej a pripravenej káve cítiť.

  Pestuje sa v nadmorskej výške 1100m.Leží v tesnej blízkosti Periyar Tiger Reserve. Táto káva patri medzi obľúbené jemné kávičky, ktoré si u nás v pražiarni dávajú predovšetkým dámy. Túto kávu uznávajú znalci po celom svete.

  od 10.20 €
  kúpiť
 • Indonesia

  Indonesia

  100% Arabica

  Charakteristika: nízka acidita, jedinečná, bohatá a dlhotrvajúca kávová chuť s miernym nádychom čokolády, ktorá vynikne najmä v kombinácii s plnotučným mliekom. Možno zbadať aj nádych chuti sladkého drievka.

  Lintong kávy sú pomenované po oblasti Lintong, kde sú pestované, táto oblasť sa nachádza v severnej časti ostrova Sumatra v blízkosti jazera Toba. 

  od 11.00 €
  kúpiť
 • Jamaica Blue Mountain

  Jamaica Blue Mountain

  100% Arabica

  Charakteristika: káva Jamaica Blue Montain - MODRÉ HORY je vďaka vyváženej acidite a výraznej aróme hodnotená ako jedna z najlepších káv na svete.

  Odborníci tvrdia že JBM je jedinečná svojou vyváženosťou. Plantáže sú vo vysokých horách na východe Jamajky, kde je pôda bohatá na minerály a ideálny slnečný svit. Kvalita je aj v šľachtení tohto druhu a nedá sa nespomenúť aj ručný zber tejto kávy.

  od 26.00 €
  kúpiť
 • Kenya

  Kenya

  100% Arabica

  Charakteristika: plné, guľaté telo s vláčnou až hebkou chuťou ríbezlí, sprevádzané podtónmi červeného grepu a vanilky. Vyrovnaná acidita je

  v rovnováhe so šťavnatou sladkosťou. Vôňa čiernych ríbezlí je unikátna

  a ľahko postrehnuteľná. Káva Gaturiri pochádza z náhorných planín Kene.

  od 11.00 €
  kúpiť
 • Kopi Luwak - cibetková káva

  Kopi Luwak - cibetková káva

  100% Arabica

  Charakteristika: veľmi vzácna káva a jej nezameniteľná a intenzívna aróma ponúka ozajstný pôžitok z kávy. Cibetka nazývaná indonézsky Luwak je mačkovitá šelma, ktorá sa okrem iného živí najzrelejšími a najlahodnejšími plodmi kávovníkov. Vďaka procesu fermentácie, ktoré prebieha v tráviacom trakte cibetiek, vzniká táto úžasná káva s veľmi bohatou chuťou plnou ovocia s jemne čokoládovými a karamelovými podtónmi bez akýchkoľvek znakov horkosti.

  Vypredané
  od 38.50 €
 • Malawi

  Malawi

  100% Arabica

  Charakteristika: ide o pikantnú a silnú kávu so strednou aciditou. Je vyvážená, chutí jemne po sušených slivkách. Rovnako v nej môžeme cítiť tropické ovocie s korenenými tónmi. Táto káva má výraznú arómu. Malawi je malý štát medzi Tanzániou a Zimbabwe a rozhodne nepatrí medzi veľkých producentov kávy. Surové zrno miestnej kávy sa od iných líši modrastým odtieňom. Káva je tu pestovaná na vulkanických alebo hlinitých pôdach, väčšinou v nadmorskej výške od 3000 do 3400 stôp. Farmári si zakladajú na kvalitnom ručnom zbere a bezchybnom spracovaní kávových zŕn.

  od 10.40 €
  kúpiť
 • Mexico

  Mexico

  100% Arabica

  Charakteristika: veľmi aromatická káva, čistý povrch, orechovo čokoládové dozvuky,stredne plné telo. Mexiko je jedným z najväčších svetových producentov kávy, v prípade dovozu do USA je na prvom mieste.

  Káva sa v Mexiku pestuje zväčša na malých rodinných farmách.

  od 10.20 €
  kúpiť
 • Nepal

  Nepal

  100% Arabica

  Charakteristika: Nepal Supremo Mount Everest  100% arabica je označovaná ako jedna z najvzácnejších káv na svete. Je pestovaná na úpätí Mount Everest. Jediná kávova plantáž v tejto krajine leží severozápadne od Kathmandu. Tunajšie podmienky dovoľujú pestovať naozaj vynikajúcu kávu s jedinečnou chuťou a plnou arómou. Patrí medzi jemne korenisté kávy s chuťou po pražených orechoch hlavne mandlí  až do horkej čokolády, s veľmi jemnou aciditou. Po vychladnutí sa objavuje vôňa koriandra a čerstvej ruže.

  od 19.00 €
  kúpiť
 • Nicaragua

  Nicaragua

  100% Arabica

  Charakteristika: čerstvo pripravené espresso chutí viac po ovocí, postupne ako vychládza, chuť a vôňa sa transformujú do odtieňov karamelu až čokolády. Pri príprave tejto kávy ako prekvapkávanej možno badať kvetinové vône, brusnicovú aciditu, citrusové príchute, koriander a mandľovú horkosť. Túto kávu dovážame v surovom stave vo vákuovom balení, čím je zaručená kvalita garantovaná priamo producentom, farmou Mierisch v Nicaragui. Kávu

  Nicaragua Mierisch Bourbon odporúčame ako vynikajúcu na všetky druhy prípravy kávy od espressa až po zalievanú.

  od 12.40 €
  kúpiť
 • Panama

  Panama

  100% Arabica

  Charakteristika: má stredné telo so strednou aciditou, s tónmi orieškov, čokolády a vanilky. Veľmi lahodná s mliekom. Oblasť, kde sa káva pestuje, leží na svahoch hory Baru v západnej Paname. Hacienda La Esmeralda pestuje prémiové kávy, ktoré sa predávajú na aukciách. La Esmeralda pestuje jednu z najznámejších a najdrahších káv na svete.

  od 10.60 €
  kúpiť
 • Papua New Guinea

  Papua New Guinea

  100% Arabica

  Charakteristika: je príjemne sladká s guľatým telom a bez výraznej acidity ide do čokoládových tónov. Má výraznú arómu. Papua New Guine tu sa pestuje kávu ešte len krátko, asi od roku 1950.Pestuje sa na malých plantážach v horských mýtinách. V poslednej dobe sa kvalita tejto kávy veľmi zvyšuje a začína sa považovať za špičkovú kvalitu. Káva sa tu pestuje v nadmorskej výške okolo 1300-1800m.n.m. Zber v tejto krajine je celoročný. Je príjemne sladká s guľatým telom a bez výraznej acidity ide do čokoládových tónov. Má výraznú arómu.

  od 11.00 €
  kúpiť
 • Peru

  Peru

  100% Arabica

  Charakteristika: plná a bohatá chuť s tónmi čokolády a s opojnou vôňou je ten pravý exkluzívny zážitok. Peru je tretí najväčší štát juhoamerického kontinentu. Káva sa pestuje v nadmorskej výške okolo 2000m.n.m. Káva sa tu začala pestovať v osemnástom storočí. Momentálne je v celosvetovom rebríčku siedmym najväčším producentom kávy. Zber v tejto krajine je najčastejšie v mesiacoch máj a september.

  od 10.60 €
  kúpiť
 • Yemen

  Yemen

  100% Arabica

  Charakteristika: plné telo s bohatou vínnou aciditou, pomerne špecifická ostrá chuť s čokoládovým podtónom, obsahuje všetko, čo je príznačné pre arabské kávy. Káva Yemen Mocha Matari sa pestuje v oblasti Bani Matar, ktorá sa nachádza západne od hlavného mesta Jemenu Sanaa. Mocha kávy sú už po stáročia pestované a pripravované rovnakým spôsobom a sú vyhľadávané naozajstnými kávovými gurmánmi.

  od 19.80 €
  kúpiť
 • Zambia

  Zambia

  100% Arabica

   

  Charakteristika: typická africká káva  s kvetinovou vôňou, stredným telom a príjemnou rovnováhou acidity a sladkosti.

  Chuťový profil: pestrá paleta ovocných chutí a vôní, najmä vanilky a marhule, telo stredné a krémové s náznakmi zemitej príchute.

  od 10.60 €
  kúpiť