O nás

Prečo sa naša pražiareň a kaviareň volá Ogodo?

Ogodo je meno afrického dievčatka, ktoré máme na diaľku adoptované. Loice Atieno Ogodo má momentálne 15 rokov a navštevuje školu Sangoro Primary School. Pochádza z Kene, z mesta Paponditi. Dievča stratilo svojho otca, keď bola malá. Teraz žije so svojou ovdovelou matkou, ktorá má skromné príjmy a neumožňujú jej platiť školskú dochádzku. Preto jej pomáhame v tomto smere my.

Naša zdravá káva

Napriek tomu, že v podvedomí ľudí je káva ponímaná skôr ako zdraviu škodlivá, dá sa o správne pripravenej káve povedať, že ide o nápoj nielen osviežujúci, ale aj zdravý.


Príprava zdravej kávy

V mnohých ohľadoch ide o veľmi zdravý nápoj. Zdravá káva obsahuje napríklad štyrikrát viac antioxidantov ako zelený čaj, všeobecne považovaný za zdravý nápoj. Antioxidanty neutralizujú blúdiace molekuly, známe ako voľné radikály, ktoré útočia na bunky v našom tele a sú jednou z príčin degeneratívnych porúch mozgu, rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení, šedého zákalu, útlmu imunitného a nervového systému a mnohých ďalších. Množstvo obsiahnutého kofeínu v zrnách kávy, najmä odrody Arabica, nie je také veľké, aby mohlo pri primeranej dennej konzumácii pôsobiť na organizmus zdravého človeka negatívne. Pitie správne pripraveného espressa a nápojov z neho vyrobených je osviežujúce a pokiaľ pijeme kávu bez cukru, nedostávame do tela zbytočné kalórie. Pre toho, kto chce schudnúť, môže byť pitie kávy, samozrejme v rozumnej miere, alternatívou k rôznym redukčným diétam, káva totiž dáva pocit zasýtenia.