Vyberte si zo širokej ponuky káv z celého sveta. Naša káva u vás doma.

 • Brazil Fazenda

  Brazil Fazenda

  100% Arabica

  Charakteristika:  Silné telo s tónmi čokolády, možno postrehnúť sladkú chuť sušených sliviek. Brazil Fazenda je charakteristická dozvukom chutí vlašských orechov a mandlí.

  Brazília je najväčším producentom zelených kávových zŕn. Približne jedna tretina všetkých svetových káv sa pestuje v Brazílii. Aj keď v jednotlivých brazílskych kávach sú pomerne veľké chuťové rozdiely, jedno majú tieto kávy spoločné – pomerne nízky obsah kofeínu, čo ich predurčuje k tomu, aby sa o nich dalo hovoriť ako o „zdravej káve“.

  od 7.60 €
  kúpiť
 • Fazenda Serrado (odroda Yellow Bourbon)

  Fazenda Serrado (odroda Yellow Bourbon)

  100% Arabica Brazil

  Spôsob spracovania: Washed

  Káva je jemnejšia, nie veľmi silná.

  Chuťový profil: veľmi jemná citrusová chuť grapefruitu a pomarančovej kôry.Ďalej môžeme cítiť jemnú chuť čokolády a ľahko pražených mandlí.Je tu cítiť sladkosť medu s dlhou a príjemnou dochuťou. Káva sa hodí na filter, french press, alternatívne spôsoby prípravy, alebo na ľahké espresso.

  Vypredané
  od 4.70 €
 • Fazenda Sertao (odroda Yellow Bourbon)

  Fazenda Sertao (odroda Yellow Bourbon)

  100% Arabica Brazil

  Káva je skôr ovocná .

  Chuťový profil: vynikajúca acidita, možno cítiť jemnú chuť citrusov, najmä mandarínky a pomaranča. Najviac je však citeľná chuť sušeného ovocia – marhule, chuť mliečnej čokolády a lieskových orieškov, sladkastá chuť medu. Prijemná a čistá, nie dlho trvajúca dochuť. Tato káva sa hodí najviac na espresso.

  Vypredané
  od 4.70 €
 • Sitio Agua Limpa (odroda Yellow Catuai)

  Sitio Agua Limpa (odroda Yellow Catuai)

  100% Arabica Brazil

  Spôsob spracovania: Natural

  Káva je veľmi sladká, silnejšia.

  Chuťový profil: Veľmi nízka acidita, ale s prijemnou citrusovou chuťou pomaranču, limetky a citrónovej kôry. Dobre vyvážená chuť čerstvého žltého ovocia, broskyne, marhule a maracuje. Veľmi sladká chuť cukrovej trstiny alebo melasy, intenzívna chuť karamelu. Veľmi prijemný, čistý záver (dochuť). Hodí sa na espresso, ale aj na filter.

  Vypredané
  od 4.70 €